hledani 
facebook

Vinařství Podrábský
Vinařství Podrábský je malé rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 2013 po odchodu majitelů do důchodu ze zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem. Pěstování vinné révy a výrobě vína se manželé Podrábští věnují od roku 1969, kdy absolvovali vinařskou školu ve Valticích na Moravě.

Hrozny pro výrobu bílých vín jsou nakupovány z Ovocnářství Ing. Jana Matouška z viniční trati Ovčáry v Blahoticích u Slaného. Hrozny na výrobu červených vín pochází z Jeviněvského vinařství, které vlastní vinice jihovýchodně od památné hory Říp. Jižní svahy vinice Jeviněves patří do vinařské oblasti Čechy, podoblast mělnická. Na 4,5 ha se zde pěstují hlavně odrůdy Müller Thurgau, Muškát Ottonel, Rulandské bílé, Tramín, Svatovavřinecké a Dornfelder. Díky specifickým půdním podmínkám Podřipska, kde jsou v této části jeviněvské vinice těžší jílovitohlinité půdy s opukovým podložím, obsahují zdejší vína zajímavé minerální tóny.

Hrozny jsou lisovány v Jeviněvském vinařství na novém pneumatickém lisu. Výroba vína včetně kvašení a zrání vín až po lahvování probíhá v novém cihlovém sklepě v Roudnici nad Labem. Bílá vína kvasí a zrají v nerezových nádobách, červená dozrávají v malých dubových sudech. Vinařství produkuje výhradně vína lahvová. Vína z vinařství Podrábský jsou prodávána přímo ze sklepa a v několika vinotékách.

Manželům Podrábským jde při výrobě vína především o kvalitu a udržení dobrého jména mezi kolegy vinaři a milovníky vín. Mohou se pochlubit řadou stříbrných a zlatých medailí převážně za červená vína ze soutěží Vinařské Litoměřice, Litoměřický hrozen a Národní soutěže vín Oblast Čechy. 

 

Kontaktujte Vinařství Podrábský

Web: www.vinarstvi-podrabsky.cz
E-mail: janpodrabsky@email.cz
Adresa:

Vinařství Podrábský
Dr. Slavíka 1322
413 01 Roudnice nad Labem
Česká republika

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
13+6=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2022  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com