hledani 
facebook

Vinařství pod Sedlem

 

Počátek tradice pěstování vinné révy a výroby vína ve Vinařství pod Sedlem lze najít v době, kdy se prarodiče současného majitele Dionýze Hutára přestěhovali do obce Velké Žernoseky. Zde se seznámili s vinohradnictvím a celou vinařskou kulturou. Postupem času se rodina rozrůstala a s ní zájem jejích členů o víno. První vinici si rodina pořídila v roce 1974 na hoře Křemín v obci Třeboutice. V současné době rodina obhospodařuje vinohrad a vyrábí víno v Horních Chobolicích u Liběšic. Protože vinohrad i vinařství leží na úpatí hory Sedlo, získalo vinařství název Vinařství Pod Sedlem. Pěstování vinného hroznu a výroba vína je zde založena na rodinné tradici a sounáležitosti.

Vinohradnictví je prováděno na zaregistrovaném vinohradu, je členem Svazu vinařů České republiky a Cechu českých vinařů. Důraz je kladen na zachování tradičních postupů výroby vína, čímž je zachován osobitý charakter pěstovaných odrůd. Výhledově je plánováno dosázení vinic na celkovou plochu 5 hektarů při skladbě odrůd bílých vín a odrůd červených vín charakteristických pro oblast Českého středohoří. Pro zájemce je možné připravit ochutnávku vína spolu s občerstvením a ubytováním. V malém, asi 20 místném šenku lze uspořádat degustaci vín, firemní večírek či soukromou akci.

Vinohrad a celé vinařství se nachází v nadmořské výšce 350 metrů v obci Horní Chobolice na úpatí hory Sedlo (736 m. n. m.), asi 13 kilometrů od Litoměřic směrem k městu Úštěk, kde se nacházejí rozsáhlé ovocné sady a chmelnice, kolem usedlostí potom často malé vinohrady.

Kontaktujte Vinařství pod Sedlem

Web: http://vino.vinarstvipodsedlem.cz/
E-mail:

info@vinarstvipodsedlem.cz

Adresa:

Vinařství pod Sedlem s.r.o.
Horní Chobolice 36
411 45 Liběšice

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
10+3=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2022  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com