hledani 
facebook

Vinařství pod Radobýlem

 

Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Vznikem vinařství si zakladatel a velký milovník vína splnil svůj sen. Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství. 

Věříme, že víno z Čech má velkou budoucnost a oblast pod vrchem Radobýl obrovský potenciál. Vytváříme jeho novodobou vinařskou historii, abychom se o zdejší víno mimořádné kvality podělili se světem.

Vyrábíme kvalitní suchá vína. Naše víno chutná tak, jak má víno z tohoto regionu chutnat. Zakládáme si na čisté chuti révy vinné. Vína necháváme prokvasit dosucha, což jim dává skvělý předpoklad k použití v gastronomii. Čistá chuť našeho vína je v tomto směru unikátní a nechá vyniknout jeho eleganci.

V našem portfoliu najdete vína bílá, růžová i červená. Pěstované odrůdy jsou: MOPRRyzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muškát žlutý, Müller Thurgau, Fratava, Rulandské modré. 

Nově postavený vinařský dům je nad rámec funkčnosti zároveň i architektonickým skvostem. Kvalita vína jsou doplněna elegantním tvarem láhve, moderní etiketou a unikátním skleněným uzávěrem Vinolok. Skleněný uzávěr s logem našeho vinařství je barevně sladěn s barvou vína. Bílá vína uzavírá čiré sklo, zatímco růžová vína mají uzávěr z růžové skloviny. Výjimkou jsou vína, která zrála v dubových sudech a ta jsou uzavřena kvalitním korkem - jedná se o naše vína červená, ale i Rulandské bílé. 

Vinice k litoměřické oblasti patří odnepaměti, jsou součástí nejstarší viniční oblasti v Čechách založené již v roce 1057. K rozvoji místního vinařství  významně pomohl Karel IV., který v roce 1359 daroval vrch Radobýl Litoměřicím, aby byla na jeho stráních pěstována réva vinná. S kopcem Radobýl je též spjato jméno Karla Hynka Máchy, který zde na vrcholku s výhledem do Českého Středohoří nacházel inspiraci k tvoření svých básní. Nás tento kraj inspiruje k představení toho nejlepšího, co může réva v Čechách nabídnout.

 

Kontaktujte Vinařství pod Radobýlem

 

Web:

http://vinarstvipodradobylem.cz/

E-mail:

obchod@vinarstvipodradobylem.cz

Adresa:

Vinařství pod Radobýlem, s.r.o.
Žalhostice 81
411 01 Žalhostice
Česká republika

 

 

 Zdroj textu a fotografií: www.vinarstvipodradobylem.cz

 

 

foto4.jpg
foto9.jpg
foto2.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
7+3=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2022  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com