hledani 
facebook

Vinařství Maďeřič

Jsme malou firmou obhospodařující cca 30 ha vinic. Firma Ludvík Maděřič začala s výrobou vína v roce 1993, a od té doby    postupně doplňovala sortiment nabízených vín a rozšiřovala služby pro své klienty.Dnes má naše firma produkci cca 3000 hl vína, a široký sortiment výrobku, ze kterých si určitě každý vybere.

Zabýváme se výrobou jakostních a přívlastkových vín ze 17 odrůd révy vinné a připravujeme rozšíření sortimentu i na další druhy. Námi obhospodařované vinice se nalézají ve dvou viničních tratích (Prechov, Slovenské) obce Moravský Žižkov ve velkopavlovické podoblasti Moravy. Obec se nalézá na okraji nivy řeky Dyje v místech kde se pomalu do kraje zvedají první pahorky Chřibů. 

Trať Slovenské je umístěna na jihovýchodním svahu kopce s půdou jílovitohlinitou až písčitohlinitou. Těžká jílovitá půda dává dobré výnosy, hlavně vínům červeným, obzvláště se tu daří Frankovce, Modrému Portugalu a Cabernetu Morávii. Lehčí půdy dávají pak bílým odrůdám Rulandským, včetně Chardonnay, a Veltlínskému Zelenému typické ovocné aroma. Trať Prechov se prostírá na mírném jižním svahu a půda zde má většinou písčitou strukturu.

 

Asi každý se jednou za čas zastaví a zeptá sám sebe co vlastně dělá a proč to dělá . Naším cílem jsou vína, která by potešila, umocnila prožitky z chvil všedních i svátečních a vnesla pohodu a radost do života těm, kterým jsou určena protože "život je příliš krátký na to aby se pilo špatné víno".

Kontaktujte vinařství Maděřič

Web:

http://www.vinarstvimaderic.cz

E-mail:

vino@vinarstvimaderic.cz

Adresa:

Vinařství Maděřič
Prušánská 318
691 01 Moravský Žižkov

 

Zdroj textu a fotografií: http://www.vinarstvimaderic.cz

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg

Komentáře k článku

Neregistrovaní uživatelé nemůžou přidávat komentáře. Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
14+1=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2019  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com