hledani 
facebook

Vinařství Fasora a synové

Rodinné vinařství Fasora a synové vzniklo v roce 2001. Otec Petr se svými syny starším Petrem a mladším Lukášem začali naprosto od začátku. Od založení vlastních vinic, přes rekonstrukci a rozšíření zděděného sklepního hospodářství. Přelomovým rokem byl rok 2011, kdy rodina vybudovala nové výrobní prostory splňující moderní představy výroby bílých a růžových vín. V roce následujícím syn Lukáš úspěšně absolvoval magisterské studium na vinařském institutu v Lednici a stal se enologem vinařství.

V současnosti rodina vlastní v trati Podvinohradí přibližně jeden hektar vinic, ve kterých je soustředěno široké pektrum 55 odrůd révy vinné v mnoha klonech se 70% zastoupením bílých a 30% zastoupením modrých odrůd. Mnoho z nich jsou novošlechtěnci anebo raritní, málo pěstované odrůdy. Vinařství se zaměřuje na pečlivé ruční obdělávání, na kterém se podílejí všichni členové rodiny. Doposud ve vinicích nebyly aplikovány žádné herbicidy.

Vinařství Fasora a synové vyrábí v současnosti kolem 10 000 lahví ročně. Vzhledem k velikosti partií jsou vína deklarována jako zemská. Hrozny pro jejich výrobu jsou ale sklízeny v přívlastkové kvalitě. Bílá vína jsou nabízena jako mladá se zvláštním zřetelem na svěžest a ovocitost, červená vína jako nejméně dvouletá – zrají jeden rok v sudech (převážně barikových) a další roky v lahvích.

Vína končí převážně u privátních odběratelů. Pro návštěvníky vinařství organizuje zážitkové řízené degustace ve vlastních degustačních prostorách s kapacitou 25 návštěvníků.

 

Kontaktujte Vinařství Fasora a synové

Web:

www.vinarstvifasora.cz

E-mail:

fasora.lukas@seznam.cz

Adresa:

Vinařství Fasora a synové
Hovorany 203
696 12

 

Zdroj textu a fotograií: www.vinarstvifasora.cz

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
5+9=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2019  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com