hledani 
facebook

Sklep Na Bařině

Naše vinařství bylo obnoveno v roce 2008 a navazuje na mnohaleté zkušenosti našich předků ve výrobě vína. Sídlíme v Čejkovicích, v jedné z nejteplejších a zároveň ve třetí největší vinařské obci v České republice, v ulici Na Bařině. Jsme členy sdružení čejkovských vinařů Čtvrtečníci, kteří vzájemně hodnotí svá vína, propagují je jako celek a pořádají akce jako Den otevřených sklepů, Vinné trhy, Svatomartinská degustace a Reprezentační ples vinařů.

Obhospodařujeme přibližně 1,6 ha vinic různého stáří. Vinice jsou položeny převážně na jižních svazích v nejlepších tratích Čejkovic, jako jsou Novosády a Odměry. Díky klimatickým podmínkám a špičkové poloze vinic můžeme dosáhnout vysoké kvality hroznů u bílých i modrých odrůd. Provádíme probírku hroznů, keř je veden na dva kmínky, z nichž každý stříháme na 1 tažeň s maximálním počtem 8 oček. Tím dosahujeme rovnoměrného rozložení hroznů na keři, což nám umožňuje řídit kvalitu produkce.

Veškerá produkce vína je určena k lahvování. Vína jsou určena do vinoték, specializovaných prodejen, gastronomie a privátních archívů. Vyrábíme malé šarže s omezeným množstvím lahví. Vysoká kvalita hroznů a současně i způsob zpracování tvoří originální vína, což je rozpoznatelné z jejich vůně, barvy a chuti. Vína z našeho vinařství jsou ovocitá s tóny koření a širokou škálou chutí.

Při výrobě vína kombinujeme tradiční i moderní postupy. U červených vín je samozřejmostí jablečno-mléčná fermentace snižující obsah kyseliny jablečné. V dnešní době je produkce Sklepa Na Bařině sbírkou rozmanitých vín, které reflektují filozofii rozdílných charakterů různých odrůd. Mottem vinařství je vyrábět omezené množství lahví se zaměřením na charakter odrůdy, místo pěstování a exklusivitu vína.

 

Kontaktujte Sklep Na Bařině

Web:

http://www.vino-barina.cz/

E-mail:

tomas.barina@sklepnabarine.cz

Adresa:

Sklep Na Bařině
Na Bařině 1047
696 15 Čejkovice

 

Zdroj textu a fotograií: http://www.vino-barina.cz/

 

foto5.jpg
foto4.jpg
foto3.jpg
foto1.jpg
foto2.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
1+4=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2022  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com