hledani 
facebook

Rodinné vinařství Mikulenkovi

Na začátku rodinného vinařství Petry a Dalibora Mikulenkových byla knížka o pěstování révy vinné, která Dalibora Mikulenku ještě jako zaměstnance státní správy náhodně zaujala za výlohou knihkupectví. Přes malý vinohrad v obci Podvinné pak vedla cesta k impulsivnímu založení vinohradnické a vinařské firmy v roce 2009.

Vinařství sídlí v postupně opravovaném a rozšiřovaném komplexu, který nyní zahrnuje výrobní, skladovací, prodejní, prezentační a ubytovací část a postupně se rozrůstá o nové prostory pro návštěvníky a provozní zázemí v sousedních domech. Vinařství hospodaří na třech hektarech vlastních a pronajatých vinohradů v trati Pod Třešňovkou. Mikulenkovi používají při vinifikaci tradiční postupy s využitím gravitačního principu. Lisuje se na horizontálním vakuovém pneumatickém lisu, kvašení startuje většinou spontánně, mošty se nechladí, bílá vína zrají v nerezových tancích, červená v dřevěných sudech. Vína se lahvují v následujícím roce po sklizni hroznů.

Široká nabídka služeb pro volně příchozí návštěvníky i pro skupiny objednané na degustace se opírá o domácí gastronomické speciality, ať už se jedná o drobné doplňky k vínu, domácí chléb, pomazánky, škvarkové placky, špekové knedlíky, palačinky nebo rovnou svatomartinskou husu. Ve stylové koštovně se manželům Mikulenkovým podařilo vytvořit pohodovou atmosféru lákající stále více výletníků, kteří se vydali kolem Labe. Novinkou ve vinařství je selský dvůr s posezením. Po degustaci může přenocovat deset návštěvníků, kapacita ubytování se postupně rozšiřuje.

 

Kontaktujte Rodinné vinařství Mikulenkovi

Web: http://www.mikulenkovi.cz/
E-mail: vinarstvi@mikulenkovi.cz
Adresa:

Rodinné vinařství Mikulenkovi - Pod Třešňovkou
Velké Žernoseky 17
412 01 Litoměřice

 

Zdroj textu: http://www.wineofczechrepublic.cz/

 

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:
7+9=

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

2013-2022  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com