hledani 
facebook

Žernosecký Sauvignon je šampionem Litoměřického hroznu 2017

Tisková zpráva města Litoměřice ze dne 5. května 2017

Litoměřický hrozen 2017 již má svého šampiona.  Hodnotitelé, kteří dnes v hradu degustovali 133 soutěžních vzorků pocházejících z 27 českých a moravských vinařství, udělili titul šampiona Sauvignonu  (pozdní sběr, ročník 2016) z  Žernoseckého vinařství. To tak zopakovalo loňský úspěch, kdy obdrželo titul šampiona pro Modrý portugal.

Bodovaly i domácí Klášterní vinné sklepy Litoměřice, a to v kategorii růžových vín a klaretů, kde získaly zlatou medaili pro Zweigeltrebe rose, ročník 2016. Nejvýše hodnoceným vínem v kategorii bílých vín pak byl Sauvignon z Vinařství Podrábský, které získalo nejvyšší hodnocení i v kategorii červených vín za Dornfelder (ročník 2016). Hodnocena byla i kategorie sladkých vín. Zlatou medaili převezme zástupce moravského Vinařství Maděřič pro Rulandské šedé, ročník 2016.

„Tentokráte převládala suchá a polosuchá vína, což hodnotím pozitivně. Uděleno bylo „pouze“ 17 zlatých medailí, což svědčí o tom, že komisaři byli přísní, čímž drží úroveň Litoměřického hroznu poměrně vysoko,“ konstatoval ředitel soutěže František Kupsa, který je zároveň i majitelem Žernoseckého vinařství, jež obdrží titul šampiona. „Pochopitelně mě tento fakt velmi těší. Jde o sušší víno, které aromatickými vlastnostmi odpovídá zelenějším, kopřivovým tónům, ale ucítíte v něm i broskve,“ charakterizoval jej úspěšný vinař. V tuto chvíli ještě není v prodeji. Dle slibu Františka Kupsy se tak má stát zhruba za měsíc.  

Zcela jistě však bude k degustaci i zakoupení v sobotu 3. června v hradu, kde se uskuteční soutěžní, prezentační a prodejní výstava vín Litoměřický hrozen 2017. Celodenní program začíná již v 10 a skončí ve 20 hodin. „Věřím, že i při letošním šestém ročníku akce bude atmosféra v hradu při sklence lahodného vína příjemná,“ říká Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je pořadatelem akce.

Tiskovou zprávu zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

CCR VFČR hrad   erb

 

 

2013-2017  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com