hledani 
facebook

Výstava se ponese v duchu oslav Karla IV.

Oslavy Karla IV. na Litoměřickém hroznu

Jedinečné prostory gotického hradu a kvalitní víno vytváří již tak neobyčejnou atmosféru pro oslavy narození Karla IV., krále českého a císaře římského. Program zavede návštěvníky ještě hlouběji do středověké nálady díky Vagantům, neboli potulným středověkým studentům, kteří představí středověké písně. Dokonce i ocenění soutěžním vínům bude stylizováno k této příležitosti. 

 

Rok Karla IV.

Jako v celé republice, tak i v Litoměřicích se rok 2016 ponese v duchu oslav 700. výročí, které uplyne od narození Karla IV., krále českého a císaře římského. Karel IV. je významnou historickou osobností, jež je s městem Litoměřice úzce spjat. Nejenom, že na zdejším hradě podle dochovaných pramenů i několikrát pobýval, zejména se však v Litoměřicích a okolí zasloužil o rozvoj vinařské tradice. Akce, pořádané Centrem cestovního ruchu Litoměřice, budou proto programově přizpůsobeny těmto oslavám.

Těšit se můžete na tradiční akce každoročně konané: Ples přátel vína, Velikonoční i Adventní jarmark řemesel a dovedností, Litoměřický hrozen, Vinobraní i Žehnání svatomartinským vínům. Jejich obvyklý program bude obohacen v duchu těchto oslav. Připraveny jsou však také akce, které byly vytvořeny právě pro tuto příležitost. V lednu byl rok Karla IV. slavnostně zahájen loutnovým a akordeonovým koncertem gotických skladem Flos Florum. Jelikož je osoba Karla IV. historicky velmi významnou, nesmí na programu chybět také besedy a přednášky s historiky, kteří nám panovníka a jeho vládu blíže přiblíží. Díky spolupráci s hradní restaurací bude moci návštěvník v rámci kulinářského týdne ochutnat také oblíbené pokrmy Karla IV. Květnové Povídání o víně bude věnováno burgundským vínům, o jejichž rozvoj v Čechách se právě tento milovník vína zasloužil. Zajímavostí jsou také kostýmované prohlídky města, které budou zaměřené na rozvoj města za vlády panovníka. Slavnostní zakončení tohoto roku se pak halí za rouškou překvapení.

 

 Více informací k Roku Karla IV. na http://www.litomerice-info.cz/

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

CCR VFČR hrad   erb

 

 

2013-2017  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com