hledani 
facebook

Výsledky soutěže vín 2017

V pátek 5. května proběhlo v sále litoměřického hradu hodnocení vzorků vín, přihlášených do soutěže Litoměřický hrozen, která je součástí prezentační a prodejní akce, jejímž pořadatelem je Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Tři odborné komise složené z vinařů a degustátorů zasedly v 10 hodin a odborně posuzovaly vína podle chuti, barvy a vůně dle stobodové stupnice. Do soutěže se přihlásilo celkem 139 vzorků vín z 27 vinařství Čech i Moravy.

Finální hodnotící komise vybrala z osmi nejlépe hodnocených vzorků vín Championa výstavy. Tím se stal Sauvignon 2016 z Žernoseckého vinařství, s.r.o.

Slavnostní předávání všech ocenění proběhne ve 14 hodin v rámci programu výstavy, která se koná dne 3. června v sále Hradu Litoměřice. 

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný, o čemž svědčí i počet vín, který počtem bodů dosáhl na stříbrnou medaili. Z téměř poloviny vín, která na toto ocenění z celkového počtu přihlášených vzorků dosáhla, musí být bohužel vyloučena vína s nejnižšími body tak, aby byl splněn statut soutěže. Ten ukládá, že celkové množství udělených medailí nepřesáhne 30 % z celkového počtu soutěžních vzorků. Tato vína budou oceněna Zvláštní cenou pořadatele soutěže.

 

 

 

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

CCR VFČR hrad   erb

 

 

2013-2017  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com