hledani 
facebook

Výsledky soutěže vín 2016

V pátek 6. května proběhlo v sále litoměřického hradu hodnocení vzorků vín, přihlášených do soutěže Litoměřický hrozen, která je součástí prezentační a prodejní akce, jejímž pořadatelem je Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Dvě odborné komise složené z vinařů a degustátorů zasedly v 10 hodin a odborně posuzovaly vína podle chuti, barvy a vůně dle stobodové stupnice. Do soutěže se přihlásilo celkem 102 vzorků vín z 21 vinařství Čech i Moravy.

 

HODNOTÍCÍ KOMISE

Ředitel soutěže: Jiří Čábelka

Technologický dohled: Ing. František Kupsa

Předsedové hodnotících komisí: Vladimír Šuhájek, Jan Podrábský

Členové komisí: Mgr. Kateřina Kreisinger, Hana Líbalová, Ing. Štěpán Weitosch, Martin Ševic, Robert Žára, Antonín Hrabkovský, Vojtěch Kušina, Luděk Weiss, Ing. Martin Busta, Petr Hladký

 

Finální hodnotící komise ve složení Jiří Čábelka, František Kupsa, Vojtěch Kušina, Jan Podrábský a Vladimír Šuhájek vybrala ze sedmi nejlépe hodnocených vzorků vín Championa výstavy. Tím se stal Modrý Portugal 2014 z Žernoseckého vinařství, s.r.o.

Slavnostní předávání všech ocenění proběhne ve 14 hodin v rámci programu výstavy, která se koná dne 4. června v sále Hradu Litoměřice.  Vinařům, kteří se výstavy nezúčastní, bude ocenění zasláno poštou. 

 


Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný, o čemž svědčí i počet vín, který počtem bodů dosáhl na stříbrnou medaili. Z téměř poloviny vín, která na toto ocenění z celkového počtu přihlášených vzorků dosáhla, musí být bohužel vyloučena vína s nejnižšími body tak, aby byl splněn statut soutěže. Ten ukládá, že celkové množství udělených medailí nepřesáhne 30 % z celkového počtu soutěžních vzorků. Tato vína budou oceněna Zvláštní cenou pořadatele soutěže.

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

CCR VFČR hrad   erb

 

 

2013-2017  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com