hledani 
facebook

Šampionem Litoměřického hroznu 2016 tentokrát bude víno červené

Litoměřický hrozen 2016 bude výjimečný.  Odborná porota, která v pátek v Hradu Litoměřice degustovala stovku do soutěže zaslaných vín, udělila titul šampiona Modrému Portugalu 2014 z Žernoseckého vinařství.

Pro samotné hodnotitele šlo o překvapení, protože v naprosté většině se šampionem stávají vína bílá. Navíc ta česká převálcovala letos vína moravská. Fakt, že si titul odveze majitel regionálního Žernoseckého vinařství František Kupsa, je o to cennější. „Samozřejmě jsem mile překvapen. Návštěvníkům Hroznu bude chutnat, protože jde o víno optimálně vyleželé, harmonické chuti, není kostrbaté,“ představil vítězný produkt František Kupsa.

Zlaté medaile získá šest vín, mezi nimi například litoměřický Tramín červený nebo roudnické Rulandské modré.  Ocenění převezmou zástupci vinařství v sobotu 4. června ve 14 hodin, kdy se v hradu uskuteční soutěžní, prezentační a prodejní výstava vín Litoměřický hrozen 2016. Návštěvníci se podle Jiřího Čábelky, ředitele soutěže, která byla předskokanem červnové akce, mají nač těšit.  „Ochutnávat totiž budou vína velmi dobrá, až vynikající,“ zhodnotil předseda Cechu českých vinařů Jiří Čábelka do soutěže zaslané vzorky, jejichž počet rok od roku stoupá.

Na Hroznu se v průběhu sobotního dne představí více než dvacet vinařství z Čech i Moravy. Celodenní program začíná již v 10 hodin a skončí ve 20 hodin. „Na nádvoří hradu bude bavit orchestr Péro za kloboukem a  kejklíř Pupa, na sále kapela Od plotny skok. Ve 14.30 vystoupí sbor Vaganti se středověkými písněmi na počest 700. výročí narození Karla IV. Věřím, že i letos bude atmosféra v hradu příjemná,“ zve Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu, které je pořadatelem akce. 

 

Tisková zprava města Litoměřice ze dne 9. 5. 2016

Tiskovou zprávu připravila Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

 

foto1.jpg
foto2.jpg

MENU

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se

CCR VFČR hrad   erb

 

 

2013-2017  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com